úterý, dubna 12

Rybníky na Červenokostelecku


Možnosti koupání v přírodních vodních nádržích jsou v posledních letech velice často vyhledávanou alternativou trávení volného času a čerpání dovolenkových dnů. Stále více jejich návštěvníků chce více využít blízkého kontaktu s přírodou, načerpat čistou přírodní energii a aktivním pobytem u vody udělat něco pro své zdraví. Přírodní vodní areály nabízejí svým návštěvníkům řadu aktivit a co je nejdůležitější, každým rokem se zvyšuje kvalita jejich vybavení, rozšiřují se možnosti sportovního vyžití a celkově se zlepšuje zázemí poskytovaných služeb. V rámci Kladského pomezí je velkým lákadlem pro zájemce o možnosti přírodního koupání tzv. východočeské moře, kterým je nazývána údolní vodní nádrž Rozkoš u České Skalice. Nicméně pro milovníky kempování, pobytu v přírodě je jistě dobrou zprávou, že i v oblasti Červenokostelecka naleznou vhodné podmínky pro koupání a kempování na vysoké úrovni s širokou paletou doprovodný aktivit. Červenokostelecko je oblastí s ucelenou soustavou rybníků a nabízí širokou paletu možností k ubytování u těchto vodních nádržích a především trávení volného času na březích svých rybníků. Další nespornou výhodou je i umístění Červeného Kostelce v samém srdci Kladského pomezí, takže návštěvníci tak mohou získat ideální východisko pro poznávání našeho krásného kraje, ať již formou pěších výletů, cyklovýletů či vzdálenějších výletů autem.

Na Červenokostelecku nalezneme kromě velkých rybníků i řadu menších rybníčků. Nejznámnější a turisticky nejnavštěvovanějšími lokalitami jsou samozřejmě velké rybníky Brodský a Špinka, nicméně i malé rybníky jako je například Krčmařík, Čermák, Janouch, Balaton, Benešák představují svým umístěním v krajině, místními ekosystémy a především krásnými břehy vhodné místo pro výlety, trávení volného času a samozřejmě i případné fotografování neopakovatelných scenérií.

Rybník Brodský patří se svým autokempem (www.campbrodsky.cz) k vyhledávaným kempům v České republice a rozsahem svého vybavením nabízí svým klientům dostatek aktivit, pohodlí a klid. Samozřejmostí je možnost ubytování v chatkách a obytných buňkách, široká paleta různých míst pro stanování - a to vše v příjemném polostínu místní vegetace. Koupajícím pak nabízí nádhernou travnatou
pláž a jedinečné písčité dno rybníka. V areálu kempu je pak pro návštěvníky vybudováno kompletní sociální zázemí, restaurace, prodejny, prodejna tisku a další stánky a obchody. Každoročně je přímo v areálu pořádána řada kulturních a společenských akcí - od koncertů, festivalů, vodnických slavností, pálení čarodějnic až po závody psích spřežení. Výhodou pobytu na rybníku Brodském je také blízkost Červeného Kostelce, kam lze dojít krátkou procházkou lipovou álejí a následně lesem Občinou s příjemnou možností návštěvy malé lesní studánky.

Přes hráz rybníka Brodský je pak možné přejít k rybníkuŠpinka, kde nalezne každý návštěvník řadu nádherných míst pro klidné stanování i lenošení u vody, a to od „ocasu rybníka“ až po hráz rybníka. V rámci zařízeného tábořiště na Špince (www.taboristespinka.cz) funguje sociální zázemí, dostatek místních služeb a táborníkům jsou kromě vhodných míst pro stanování nabízeny možnosti ubytování v místních chatkách, maringotkách či karavanech. Tábořiště je vyhledávaným místem cykloturistů i pěších výletníků jako výchozí základna pro jejich výlety do okolí bohatého památkami, společenským a kulturním životem, ale i historií spojenou s příběhy Boženy Němcové, Aloise Jiráska, Karla Čapka a mnoha dalších místních umělců.
 
Bližší informace získáte také v IC v Červeném Kostelci. Proto neváhejte a přijďte si užívat přírody přímo do srdce Kladského pomezí - do Červeného Kostelce.

Žádné komentáře:

Okomentovat