středa, května 6

Nenechte si ujít návštěvu Brodíkova ráje u Červeného Kostelce

Nedaleko Červeného Kostelce vyrostl během dvou let ráj. A není to ráj ledajaký, ale Brodíkův. Vznikl totiž na břehu rybníka Brodský, který vodník Brodík spravuje.

Je určený pro každého, kdo hledá aktivní odpočinek, ale oblíbili si ho zejména turisté, cykloturisté a rodiny s dětmi. A co zde najdete? Hned u vjezdu stojí krásná nová roubená budova Brodíkova informačního centra.
Pracovníci centra Vám podají informace o aktivitách Brodíkova ráje, naplánují výlety po okolí, předloží Vám nabídku aktivního naplnění volného času v Brodíkově ráji i v nejbližším okolí. V centru najdete bohatou nabídku propagačních materiálů zdarma i bohatý výběr map, průvodců, pohlednic i upomínkových předmětů. Je zde zřízeno posezení s internetem a možnost zapůjčení map a průvodců. A kdo nevydrží v průběhu pobytu v ráji bez internetu, pro toho je v celém areálu bezplatné připojení na wifi.


Součástí centra je velká úschovna kol a půjčovna sportovních potřeb a stále víc žádaných koloběžek. Je jich zde dostatečný počet pro rodinný výlet. V centru také dostanete pokyny pro návštěvu hlavní atrakce ráje a tou je Galerie dřevěných soch. S dětmi určitě nejdřív navštívíte Pohádkovou stezku. Kdo přejde odvážně kolem hlavy obrovského draka, který hlídá vstup, toho čeká putování kolem barevných soch s večerníčkovými postavami a odpovědi na malé hádanky ( Kdo to bydlí v klobouku ? , Kdo to tančí v ranní rose? Kdo chce to mít nové kalhotky? Kdo to zlobí Pučmelouna?) Úžas budí věž se zakletou princeznou, hlídanou obrovským drakem, kterou právě jede osvobodit hrdinný rytíř. Na závěr si děti i dospělí zacinkají na zvoničce a současně si přejí malé přání, které se jim s trochou snahy určitě splní. V Informačním centru dostanou na památku razítko do informačního materiálu plného fotografií a malou sladkou odměnu.

 To ale není zdaleka všechno. Po celém areálu jsou ucelené skupinky soch. Například indiánské totemy, sochy z Polynésie, pravěké příšery, vodní obyvatelé. Rybník samozřejmě hlídá Vodník Brodík, který současně láká i hledače geokešek.

A protože děti jsou pořád aktivní, čeká je tady krásné dětské hřiště na okraji pláže ve stínu stromů. Najdete tady lanové přízemní dobrodružné centrum, kde si děti procvičí bezpečně svoji odvahu a šikovnost. Nechybí ani pískoviště, hlídané dřevěnými skřítky a medvídky, dřevěná mašinka s vláčkem, motorka, letadlo a skluzavka. Pohrát si děti mohou i v dřevěné chaloupce.

Pro všechny, kteří jsou už unavení Brodíkův ráj nabízí spoustu krásných, opět dřevěných posezení, některá i s ohništi, lákající k romantickému opečení buřtíků. A to pořád ještě není všechno. Brodíkův ráj využívá zázemí kempu, kde se můžete dobře najíst a napít v neobyčejné Vodnické restauraci, ale i ubytovat se v nově zrenovovaných chatkách, či ve vlastním stanu. A pokud si s sebou přivezete vášnivého rybáře, ani tady není problém. Rybník Brodský je soukromý rybářský revír se spoustou obrovských trofejních ryb. Na
rybáře tady čekají 25 -ti kilogramoví kapři, amuři, barevní koi kapři, krásní líni, štiky i jeseteři, kteří už dorostli 140 cm.

A Brodíkův ráj pořád poroste. Každý rok tady najdete nové sochy, nová posezení a už se staví první voliéra nového zoo koutku. Těšit se také můžete na naučnou stezku Rybník Brodský a Brodíkův vodní svět, ve kterém si z blízka prohlédnete veškeré ryby žijící v našem krásném rybníku Brodský.

Věřte nám, že návštěva zdejšího Brodíkova ráje se stane Vaší oblíbenou zastávkou ve shonu běžných dnů i cílem aktivní dovolené, spojené s poznáváním překrásného okolí pěšky, autem, či na kole.

Camp Brodský - rekreace u Červeného Kostelce - více informací

Žádné komentáře:

Okomentovat