čtvrtek, února 2

Tip na výlet: Dynopark Karlów (PL)

Park dinosaurů se nachází v samém srdci Stolových hor, jednoho z překrásných útvarů na polské straně Kladské oblasti. V horském městečku Karlów se na ploše cca 8300 m2rozkládá zajímavý dinopark s přibližně 38 modely prehistorických zvířat citlivě zakomponovaných do malebné horské krajiny s jasně viditelnými skalními útvary.

Tento nejvýše položený dinopark v Polsku leží na úpatí Velké Hejšoviny v těsném sousedství Národního parku Stolové hory, jelikož městečko Karlów je z národního parku vyňato a tvoří v jeho centru volnou enklávu.

Můžete se při procházce v parku těšit z nejrůznějších druhů dinosaurů a jejich spoluobyvatelů naší země - jako jsou například Brontosaurus, Tyrannosaurus rex, Raptoři, Spinosaurus, Dilophosaurus, Byryonyx, nejrůznější ptakoještěry a podobně, ale i další známé zvířecí druhy jako je například mamut či šavlozubý tygr. Nechybí zde samozřejmě i rodinka člověka neandrtálského.

Park má otevřeno každý den od 1. května do 30. října, a to vždy od 9:00 hodin do 18:00 hodin. Kromě vlastního dinoparku zde naleznete i obchody se suvenýry, certifikovaný dětský koutek pro nejmladší návštěvníky a samozřejmě řadu možností pro nejrůznější občerstvení.

Základní vstupné pro dospělou osobu je 8 zl (60 Kč), zvýhodněné vstupné pro děti do 18-ti let je 4 zl (30 Kč), děti do 4 let mají vstup zdarma. Vstupné je možno platit v českých Kč.

Park se nachází přímo ve městečku Karlów a najdete je cca 12 km od hraničního přechodu Náchod-Běloves - Kudowa Zdrój, kdy ve městě Kudowa Zdrój z hlavní silnice vedoucí na Klodzko odbočíte vlevo (tj. do centra města Kudowa Zdrój) a dále pojedete směrem na Karlów.(mapa)

Přejeme Vám i malým návštěvníkům tohoto zajímavého parku příjemný den.


Žádné komentáře:

Okomentovat